زنی در ادوات کشاورزی مشهد جسد همسرش را مخفی کرده بود دستگیر شد

بحث ادوات کشاورزی مشهد را نمی توان بدون اشاره به فناوری کشاورزی به پایان رساند، اینها ابزارها یا سیستم هایی هستند که در عصر حاضر در زمینه کشاورزی به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند تا کارها را آسان کرده و هر مرحله از فرآیند کشاورزی را بدون هیچ گونه ناراحتی کامل کنند. 

انواع ادوات کشاورزی

انواع مختلفی از ادوات مورد استفاده در صنعت کشاورزی وجود دارد؛ در زیر به موارد مهم اشاره شده و به اختصار مورد بحث قرار گرفته است:

الف) ماشین آلات آبیاری: این شامل واحدهای پمپ و همچنین سیستم های آبیاری محور مرکزی می باشد. اینها در فرآیند آبیاری گیاهان با توجه به نیاز آنها و در سطح مناسب مفید هستند.

ب) ادوات کشت خاک: شخم زدن خاک که آن را برای تأسیسات کشت آماده می کند توسط این ابزار یا ماشین آلات انجام می شود. هاروهای درگ، اسپایک، دیسک از نمونه های این نوع ادوات هستند.

 

ج) ماشین های کاشت: پس از کشت خاک، کاشت نهال و بذر در مزرعه با کمک انواع ماشین های کاشت انجام می شود. برای رسیدن به این هدف ، تجهیزات نشاکاری، مته های بذر، کاشت هوا، مته های دقیق و بذر افشانی بسیار مفید هستند.

د) وسایل برداشت: همانطور که از نام آن پیداست، این ماشین ها در فرآیند برداشت محصولات رسیده و رسیده در مزرعه مفید هستند. جمع کننده، حفار، تریلر نمونه هایی از این نوع ماشین آلات هستند.

ه) متفرقه: به غیر از ابزار و ماشین آلات فوق، چندین نوع تجهیزات دیگر نیز وجود دارد که در تکمیل فرآیند برداشت مفید می باشد، از جمله خرد کردن، بارگیری و یونجه گیری و غیره.

با کشاورزی، کشاورزان انواع مختلفی از محصولات را پرورش می دهند که ما در زندگی روزمره می خوریم؛ برخی از این محصولات فصلی هستند و برخی از آنها در تمام طول سال کشت می شوند.

نوع محصولی که قرار است کشت شود تا حد زیادی به موسمی بستگی دارد، محصولات در هند عمدتاً بر اساس فصل رشد تقسیم می شوند. این محصولات به دو دسته محصولات خریف و ربیع تقسیم می شوند.

ادوات مهم کشاورزی

  • وسایل برداشت

  • ماشین آلات کاشت

  • ادوات کشت خاک

  • ماشین آلات آبیاری

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.