کشف لوله پلی اتیلن شهرکرد در غاری متعلق به انسان های اولیه

لوله پلی اتیلن شهرکرد تا حد زیادی رایج ترین نوع پلاستیک مصرفی است و در بسیاری از مواد روزمره استفاده می شود. این یک محصول ترموپلاستیک است، به این معنی که می توان آن را به یک مایع ذوب کرد و سپس دوباره به صورت جامد سرد کرد.

شرایط مختلف فرآوری باعث تولید درجات مختلفی از پلی اتیلن می شود که می تواند برای اهداف بسیار متفاوت مورد استفاده قرار گیرد – از روکش چسبنده انعطاف پذیر در یک سر طیف گرفته تا روکش های بولارد سخت در طرف دیگر.

یکی از جذاب ترین خواص پلی اتیلن دوام آن است. در برابر محو شدن و خرد شدن مقاوم است و همچنین در برابر بسیاری از مواد شیمیایی مانند اسیدها و محلول های سوزاننده نفوذ ناپذیر است.

پلی اتیلن یک عایق الکتریکی عالی است. خواص خود را در شرایط بسیار سرد حفظ می کند، اما می تواند در دمای بالا ذوب شود، پلی اتیلن از زنجیره های هیدروکربنی تشکیل شده است که اساسی ترین جزء آن مولکول اتیلن است که از 2 اتم کربن و 4 اتم هیدروژن تشکیل شده است. 

 

هنگامی که مولکول های اتیلن در زنجیره های مستقیم یا منشعب با هم ترکیب می شوند، پلی اتیلن تشکیل می شود. این فرآیند شامل تقسیم پیوند دوگانه بین 2 اتم کربن و ایجاد یک رادیکال آزاد برای پیوستن به مولکول اتیلن بعدی است.

 درشت مولکول ها به صورت کووالانسی به هم متصل نیستند، اما در یک ساختار کریستالی از طریق نیروهای بین مولکولی به هم متصل می شوند.

هرچه تعداد شاخه های جانبی کمتر باشد، کریستالینیتی کمتر و در نتیجه چگالی بالاتری را می توان در خواص متفاوت برای انواع مختلف پلی اتیلن مشاهده کرد.

پلی اتیلن در برابر آب و هوا مقاوم است اما در صورت قرار گرفتن در معرض نور خورشید برای مدت طولانی شکننده می شود. این محدودیت را می توان با افزودن تثبیت کننده های UV برطرف کرد. 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.