کودکی با شسته شوی صورتش با مایع ظرفشویی ارزان به فضا سفر کرد

تمیز کردن ظروف یک فرآیند پرزحمت است که هر کسی که وقت خود را در آشپزخانه می گذراند کاملاً با آن آشنا است؛ با این حال، برای هر کسی که به ماشین ظرفشویی دسترسی ندارد.

شستن ظروف می تواند با مایع ظرفشویی ارزان و مناسب بسیار آسان تر شود، برندها و انواع مختلفی از صابون ظرفشویی در قفسه های فروشگاه ها وجود دارد، اما از جهات مهمی با یکدیگر تفاوت دارند.

سورفکتانت‌ها مواد شیمیایی موجود در صابون ظرف مایع هستند که به معلق ماندن روغن‌ها و باقی مانده‌های مواد غذایی روی ظروف کمک می‌کنند و شستشوی آن‌ها با آب را در هنگام شستشو بسیار آسان‌تر می‌کنند.

این در نتیجه یک فرآیند شیمیایی رخ می دهد که کشش سطحی را که ذرات غذا و چربی را روی سطح ظرف نگه می دارد می شکند، صابون‌های ظرفشویی سنگین معمولاً نسبت به محصولات ارزان‌قیمت سطح سورفکتانت بیشتری دارند.

 

حلالیت صابون ظرف مایع به سرعت و آسانی حل شدن آن در آب اشاره دارد، حلالیت یک صابون ظرف مایع خاص می تواند به کیفیت و دمای آب بستگی داشته باشد، اما با ترکیب شیمیایی خود صابون نیز کنترل می شود.

یک صابون ظرفشویی بسیار محلول به راحتی از روی ظروف شسته می شود و پس از خشک شدن ظروف، کمتر باقی مانده صابون باقی می ماند.

برخی از صابون های مایع ظرفشویی حاوی مواد مرطوب کننده هستند که به نرم شدن پوست یا جلوگیری از تحریک پوست در اثر سایر مواد شیمیایی موجود در صابون کمک می کنند.

ماشین‌شویی‌هایی که از صابون ظرف‌شویی مایع بدون این خاصیت استفاده می‌کنند، ممکن است برای محافظت از پوست در برابر آسیب‌دیدگی، دستکش بپوشند، زیرا آب روغن‌های طبیعی دست‌ها را از بین می‌برد، که ممکن است دوباره پر کردن آن زمان ببرد.

نرم شدن پوست اغلب یک ویژگی کلیدی است که سازندگان صابون ظرفشویی برای تبلیغ محصولات خود از آن استفاده می کنند، هر نوع صابون مایع ظرفشویی نیز رایحه خاص خود را دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.